Antiseptický čistiaci gel s humektačným účinkom na prevenciu a liečbu zápalových kožných ochorení psov a mačiek.

Zloženie : Chlorhexidinum digluconicum 4,5 mg v 1 ml prípravku. Pomocné látky: Glycerolum , propylenglycolum , sorbitolum , methylcelulocsum , lanolinum , polyvinylpyrrolidonum , alcoholum isopropylicum , patent blue (col.) , aqua demineral. steril . q . s . Popis prípravku : Svetlomodrý číry roztok tekutej až gélovitej konzistencie. Druh zvierat : Psy, mačky. Charakteristika : Antiseptický gel určený na preventívne a liečebné ošetrenie kože psov a mačiek . Chlórhexidín diglukonát má výrazný antiseptický účinok na väčšinu bežne sa vyskytujúcich baktérií a kvasiniek . V kombinácii so zmäkčujúcimi látkami obsiahnutými v prípravku vytvára zároveň na povrchu kože ochranný povlak , ktorý zabraňuje ďalšej kontaminácii a napomáha prirodzenej regenerácii kože. Prípravok je nedráždivý , prirodzene hydratujúci a zároveň zabraňuje ďalšiemu vysúšaniu postihnutej kože , čím napomáha ďalším prirodzeným regeneračným procesom epidermy. Indikácie: Kožné ochorenia vyžadujúce antiseptické opatrenia ako dermatitídy, drobné poranenia, odreniny, incízie,vonkajšie alergické prejavy spojené s pruritom , exémy , bakteriálne a kvasinkové otitídy , poranenia rôznej etiológie. Ako doplnok celkovej antibioticko - steroidnej liečby za účelom zvýšenia terapeutického efektu.

Spôsob aplikácie: Naniesť na dôkladne vyčistenú a vysušenú postihnutú oblasť povrchu organizmu 2--3 krát denne až do zlepšenia klinického stavu. Pre zabránenie recidív potom aplikovať 1-2 krát za týždeň.V prípade použitia prípravku u zvierat v horšom kondičnom stave , aplikácie prípravku u gravidných alebo kojacich súk resp. mačiek , konzultujte
podávanie prípravku s veterinárnym lekárom. Upozornenie: Len na vonkajšie použitie. Zabrániť kontaktu s očami . Zabezpečiť , aby sa prípravok nedostal do kontaktu s krmivom a pitnou vodou. Neodporúča sa prípravok kombinovať s inými antiseptikami. Čas použiteľnosti: 24 mesiacov v originálnom balení. Po otvorení spotrebovať do 90 dní. Ochranná lehota: Bez ochrannej lehoty. Spôsob uchovávania: Pri teplote do 25°C, chrániť pred mrazom. Uchovávať mimo dosahu detí. Len pre zvieratá! Bez predpisu veterinárneho lekára.