Samočistiaci prípravok na neinvazívne odstránenie ušného mazu, exsudátu a nečistôt z vonkajšieho zvukovodu psov a mačiek

Zloženie: Natrium dioctyl sulfosuccinate ( DSS) 65 mg , urea hydrogen peroxide 60 mg v 1 ml prípravku. Pomocné látky: Propylenglycolum, aqua demineral. steril. q. s. Lieková forma: Tekutý ušný prípravok na neinvazívne odstraňovanie cerumenu, nečistôt a exsudátu z vonkajšieho zvukovodu psov a mačiek.
Charakteristika: Prípravok určený na preventívnu starostliosť o uši psov a mačiek so silnou produkciou ušného mazu. Zároveň je určený ako prípravok prvej voľby na vyčistenie cerumenózneho, špinavého alebo exsudatívneho zvukovodu pred otoskopickým vyšetrením a zahájením špecifickej terapie. Spôsob podania: Aplikovať do vonkajšieho zvukovodu, jemne vmasírovať do hlbších partií a odstrániť nadbytočný ušný maz a nečistoty. DSS je osvedčené účinné cerumenolytikum, ktoré dokáže veľmi rýchlo oddeliť ušný maz. Urea hydrogen peroxid je povrchovo aktívna látka s výrazným penivým účinkom. Vďaka uvoľnenému kyslíku a vodíku vytvorí bohatú aktívnu penu, ktorá vynesie uvoľnený prebytočný maz a nečistoty na povrch. Tým sa dosiahne vyčistenie zvukovodu bez možného poranenia. Dávkovanie: Pred použitím dôkladne pretrepať! Niekoľko mililitrov prípravku aplikovať do každého zvukovodu a zároveň dôsledne masírovať ušnú bázu. Vytvorenú penu z ušnice odstrániť tampónom, chumáčom vaty alebo suchou handričkou. Podávať podľa potreby, zvyčajne 2-3x za týždeň. V prípade akýchkoľvek nejasností je vhodné postup a spôsob podania konzultovať s veterinárnym lekárom. Zvláštne upozornenie: Produkt môže u citlivých jedincov vyvolať prechodné začervenanie kože. Používať len na stanovené účely. Pri podávaní je nevyhnutné zamedziť vniknutiu prípravku do očí. Pri kontakte vypláchnuť okamžite veľkým množstvom vody. Pri požití sa odporúča okamžite vyhľadať lekársku pomoc. Skladovanie: Pri bežnej teplote, chrániť pred mrazom a priamym slnkom. Uchovávať mimo dosahu detí. Čas použiteľnosti: 36 mesiacov. Po prvom otvorení spotrebovať do 90 dní. Len pre zvieratá.